Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH44NN100K03L
LQH44NN100K03L
5S-LQH44NN100K03L
LQH44NN100K03L
FIXED IND 10UH 1.3A 87.1 MOHM
Product Description
| Series: | LQH44 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 1.3A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 87.1 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 23.5MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1515 (4040 Metric),"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.177"" (4.50mm)" |