Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH43NN561K03L
LQH43NN561K03L
5S-LQH43NN561K03L
LQH43NN561K03L
FIXED IND 560UH 70MA 14.5 OHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 560|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 70mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 14.5 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 2.7MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,1kHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812 (4532 Metric),"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.110"" (2.80mm)" |