LQH43NN242K03L
5S-LQH43NN242K03L
LQH43NN242K03L
FIXED IND 2.4MH 25MA 53 OHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:2.4mH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):25mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:53 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:40 @ 252kHz
Operating Temperature:1.2MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1kHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812 (4532 Metric),"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.110"" (2.80mm)"