Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH43MN680K03L
LQH43MN680K03L
5S-LQH43MN680K03L
LQH43MN680K03L
FIXED IND 68UH 180MA 1.9 OHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 68|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 180mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.9 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 35 @ 1MHz |
| Operating Temperature: | 8.4MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.110"" (2.80mm)" |