Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH43MN151J03L
LQH43MN151J03L
5S-LQH43MN151J03L
LQH43MN151J03L
FIXED IND 150UH 130MA 3.7 OHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 150|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 130mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 3.7 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 5.5MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.110"" (2.80mm)" |