Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH43CN1R5M03L
LQH43CN1R5M03L
5S-LQH43CN1R5M03L
LQH43CN1R5M03L
FIXED IND 1.5UH 1A 90 MOHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 90 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 85MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.110"" (2.80mm)" |