Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH3NPZ330MMEL
LQH3NPZ330MMEL
5S-LQH3NPZ330MMEL
LQH3NPZ330MMEL
FIXED IND 33UH 760MA 660 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 33|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 760mA |
| Q @ Freq: | 440mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 660 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 8MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1212 (3030 Metric),1212 (3030 Metric),"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.059"" (1.50mm)" |