LQH3NPN4R7NG0L
5S-LQH3NPN4R7NG0L
LQH3NPN4R7NG0L
FIXED IND 4.7UH 925MA 260 MOHM
Product Description
Series:LQH3
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):925mA
Q @ Freq:800mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:312 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:60MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1212 (3030 Metric),1212 (3030 Metric),"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.039"" (1.00mm)"