Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH3NPN1R0NG0L
LQH3NPN1R0NG0L
5S-LQH3NPN1R0NG0L
LQH3NPN1R0NG0L
FIXED IND 1UH 1.525A 80 MOHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1.525A |
| Q @ Freq: | 1.65A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 96 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 160MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1212 (3030 Metric),1212 (3030 Metric),"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.039"" (1.00mm)" |