Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH3NPN1R0MMEL
LQH3NPN1R0MMEL
5S-LQH3NPN1R0MMEL
LQH3NPN1R0MMEL
FIXED IND 1UH 3A 30 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3A |
| Q @ Freq: | 2.35A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 30 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 100MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1212 (3030 Metric),1212 (3030 Metric),"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.059"" (1.50mm)" |