Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH32PN4R7NN0L
LQH32PN4R7NN0L
5S-LQH32PN4R7NN0L
LQH32PN4R7NN0L
FIXED IND 4.7UH 1A 180 MOHM SMD
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | 1A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 216 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 40MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.067"" (1.70mm)" |