Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH32DN101K23L
LQH32DN101K23L
5S-LQH32DN101K23L
LQH32DN101K23L
FIXED IND 100UH 100MA 4.55 OHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 100mA |
| Q @ Freq: | 100mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 4.55 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 10MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1210 (3225 Metric),"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.087"" (2.20mm)" |