Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH31CN4R7M03L
LQH31CN4R7M03L
5S-LQH31CN4R7M03L
LQH31CN4R7M03L
FIXED IND 4.7UH 340MA 650 MOHM
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 340mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 845 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 31MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1206 (3216 Metric),1206,"0.126"" L x 0.063"" W (3.20mm x 1.60mm)","0.079"" (2.00mm)" |