Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH31CN100K03L
LQH31CN100K03L
5S-LQH31CN100K03L
LQH31CN100K03L
FIXED IND 10UH 230MA 1.3 OHM SMD
Product Description
| Series: | LQH31 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 230mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.69 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 20MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1206 (3216 Metric),1206,"0.126"" L x 0.063"" W (3.20mm x 1.60mm)","0.079"" (2.00mm)" |