LQH31CN100K03L
5S-LQH31CN100K03L
LQH31CN100K03L
FIXED IND 10UH 230MA 1.3 OHM SMD
Product Description
Series:LQH31
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):230mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.69 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:20MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1206 (3216 Metric),1206,"0.126"" L x 0.063"" W (3.20mm x 1.60mm)","0.079"" (2.00mm)"