LQH2MPZ4R7MGRL
5S-LQH2MPZ4R7MGRL
LQH2MPZ4R7MGRL
FIXED IND 4.7UH 580MA 720 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):580mA
Q @ Freq:870mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:720 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.037"" (0.95mm)"