Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH2MPN470MGRL
LQH2MPN470MGRL
5S-LQH2MPN470MGRL
LQH2MPN470MGRL
FIXED IND 47UH 180MA 6.36 OHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 47|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 180mA |
| Q @ Freq: | 270mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 6.36 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 10MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.037"" (0.95mm)" |