Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH2MCN4R7M52L
LQH2MCN4R7M52L
5S-LQH2MCN4R7M52L
LQH2MCN4R7M52L
FIXED IND 4.7UH 335MA 910 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 335mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.19 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 90MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.037"" (0.95mm)" |