LQH2MCN270K02L
5S-LQH2MCN270K02L
LQH2MCN270K02L
FIXED IND 27UH 180MA 3.25 OHM
Product Description
Series:LQH2
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:27|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):180mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3.25 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:30MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.037"" (0.95mm)"