LQH2MCN1R5M02L
5S-LQH2MCN1R5M02L
LQH2MCN1R5M02L
FIXED IND 1.5UH 445MA 400 MOHM
Product Description
Series:LQH2
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):445mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:520 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:95MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.037"" (0.95mm)"