Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH2MCN100K02L
LQH2MCN100K02L
5S-LQH2MCN100K02L
LQH2MCN100K02L
FIXED IND 10UH 225MA 1.2 OHM SMD
Product Description
| Series: | LQH2 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 225mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.56 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 48MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.037"" (0.95mm)" |