LQH2MCN100K02L
5S-LQH2MCN100K02L
LQH2MCN100K02L
FIXED IND 10UH 225MA 1.2 OHM SMD
Product Description
Series:LQH2
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):225mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.56 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:48MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.037"" (0.95mm)"