Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH2HPZ220MGRL
LQH2HPZ220MGRL
5S-LQH2HPZ220MGRL
LQH2HPZ220MGRL
FIXED IND 22UH 430MA 1.632 OHM
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 22|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 430mA |
| Q @ Freq: | 460mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.632 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 15MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)" |