LQH2HPN4R7MGRL
5S-LQH2HPN4R7MGRL
LQH2HPN4R7MGRL
FIXED IND 4.7UH 1A 360 MOHM SMD
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:1.09A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:360 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:50MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"