Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH2HPN4R7MGRL
LQH2HPN4R7MGRL
5S-LQH2HPN4R7MGRL
LQH2HPN4R7MGRL
FIXED IND 4.7UH 1A 360 MOHM SMD
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | 1.09A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 360 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 50MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)" |