LQH2HPN1R0MGRL
5S-LQH2HPN1R0MGRL
LQH2HPN1R0MGRL
FIXED IND 1UH 2.1A 65 MOHM SMD
Product Description
Series:LQH2
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.1A
Q @ Freq:2.13A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:81.6 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:100MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"