LQH2HPN150MJRL
5S-LQH2HPN150MJRL
LQH2HPN150MJRL
FIXED IND 15UH 420MA 660 MOHM
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):420mA
Q @ Freq:690mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:660 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:20MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"