Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH2HPN150MGRL
LQH2HPN150MGRL
5S-LQH2HPN150MGRL
LQH2HPN150MGRL
FIXED IND 15UH 560MA 1.11 OHM
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 560mA |
| Q @ Freq: | 570mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.11 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 20MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)" |