LQH2HPN150MGRL
5S-LQH2HPN150MGRL
LQH2HPN150MGRL
FIXED IND 15UH 560MA 1.11 OHM
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):560mA
Q @ Freq:570mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.11 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:20MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"