LQH2HPN101MGRL
5S-LQH2HPN101MGRL
LQH2HPN101MGRL
FIXED IND 100UH 150MA 7.08 OHM
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:210mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:7.08 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:5MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"