LQH2HPN101MG0L
5S-LQH2HPN101MG0L
LQH2HPN101MG0L
FIXED IND 100UH 130MA 12 OHM SMD
Product Description
Series:LQH2
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):130mA
Q @ Freq:210mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:12 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:5MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"