LQH2HPN100MG0L
5S-LQH2HPN100MG0L
LQH2HPN100MG0L
FIXED IND 10UH 490MA 876 MOHM
Product Description
Series:LQH2
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):490mA
Q @ Freq:700mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:876 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:10MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"