LQG18HN82NJ00D
5S-LQG18HN82NJ00D
LQG18HN82NJ00D
FIXED IND 82NH 300MA 850 MOHM
Product Description
Series:LQG18
Function:Multilayer
Type:Air
Inductance:82nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:850 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:12 @ 100MHz
Operating Temperature:900MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"