LQG15WZ15NJ02D
5S-LQG15WZ15NJ02D
LQG15WZ15NJ02D
FIXED IND 15NH 400MA 280 MOHM
Product Description
Series:LQG15
Function:Multilayer
Type:Air
Inductance:15nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:280 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:2.3GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.020"" (0.51mm)"