Fixed InductorsMurata Electronics North America LQG15WH8N2H02D
LQG15WH8N2H02D
5S-LQG15WH8N2H02D
LQG15WH8N2H02D
FIXED IND 8.2NH 550MA 160 MOHM
| Type: | Air |
| Inductance: | 8.2nH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 550mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 160 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 3.6GHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.020"" (0.51mm)" |