Fixed InductorsMurata Electronics North America LQG15WH6N8H02D
LQG15WH6N8H02D
5S-LQG15WH6N8H02D
LQG15WH6N8H02D
FIXED IND 6.8NH 700MA 140 MOHM
| Type: | Air |
| Inductance: | 6.8nH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 700mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 140 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 4GHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.020"" (0.51mm)" |