LQG15WH2N2S02D
5S-LQG15WH2N2S02D
LQG15WH2N2S02D
FIXED IND 2.2NH 1A 60 MOHM
Product Description
Series:LQG15
Function:Multilayer
Type:Air
Inductance:2.2nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:60 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:8GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.020"" (0.51mm)"