Fixed InductorsMurata Electronics North America LQG15HS6N2S02D
LQG15HS6N2S02D
5S-LQG15HS6N2S02D
LQG15HS6N2S02D
FIXED IND 6.2NH 600MA 220 MOHM
| Function: | Multilayer |
| Type: | - |
| Inductance: | 6.2nH |
| Tolerance: | ?à0.3nH |
| DC Resistance (DCR): | 600mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 220 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 8 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 4.5GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)" |