LQG15HS10NJ02D
5S-LQG15HS10NJ02D
LQG15HS10NJ02D
FIXED IND 10NH 500MA 260 MOHM
Function:Multilayer
Type:-
Inductance:10nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:260 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:8 @ 100MHz
Operating Temperature:3.4GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"