Fixed InductorsMurata Electronics North America LQG15HN5N1C02D
LQG15HN5N1C02D
5S-LQG15HN5N1C02D
LQG15HN5N1C02D
FIXED IND 5.1NH 600MA 160 MOHM
| Function: | Multilayer |
| Type: | Air |
| Inductance: | 5.1nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 600mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 160 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 6GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)" |