LQG15HN56NJ02D
5S-LQG15HN56NJ02D
LQG15HN56NJ02D
FIXED IND 56NH 200MA 1.2 OHM SMD
Function:Multilayer
Type:-
Inductance:56nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):200mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:8 @ 100MHz
Operating Temperature:800MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"