LQG15HN10NH02D
5S-LQG15HN10NH02D
LQG15HN10NH02D
FIXED IND 10NH 500MA 290 MOHM
Product Description
Series:LQG15
Function:Multilayer
Type:Air
Inductance:10nH
Tolerance:?à3%
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:290 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:2.8GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"