Fixed InductorsMurata Electronics North America LQG15HN10NH02D
LQG15HN10NH02D
5S-LQG15HN10NH02D
LQG15HN10NH02D
FIXED IND 10NH 500MA 290 MOHM
| Type: | Air |
| Inductance: | 10nH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 500mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 290 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 3.2GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)" |