Fixed InductorsMurata Electronics North America LQG15HH2N2C02D
LQG15HH2N2C02D
5S-LQG15HH2N2C02D
LQG15HH2N2C02D
FIXED IND 2.2NH 900MA 90 MOHM
| Type: | Air |
| Inductance: | 2.2nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 900mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 90 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 6GHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)" |