LQG15HH1N8C02D
5S-LQG15HH1N8C02D
LQG15HH1N8C02D
FIXED IND 1.8NH 950MA 80 MOHM
Type:Air
Inductance:1.8nH
Tolerance:?à0.2nH
DC Resistance (DCR):950mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:80 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:6GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"