Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation LGJ12575TS-1R2N8R2-H
LGJ12575TS-1R2N8R2-H
5S-LGJ12575TS-1R2N8R2-H
LGJ12575TS-1R2N8R2-H
FIXED IND 1.2UH 8.2A 5.1 MOHM
Product Description
Series:LGJ
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1.2|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):8.2A
Q @ Freq:13A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:5.1 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.295"" (7.50mm)"