Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation LGJ12565TS-152MR37-H
LGJ12565TS-152MR37-H
5S-LGJ12565TS-152MR37-H
LGJ12565TS-152MR37-H
FIXED IND 1.5MH 400MA 2.8 OHM
Product Description
Series:LGJ
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1.5mH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:370mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:2.8 Ohm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.256"" (6.50mm)"