LBMF1608T100K
5S-LBMF1608T100K
LBMF1608T100K
FIXED IND 10UH 80MA 360 MOHM SMD
Product Description
Series:LB
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):80mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:360 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:32MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,2.52MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)"