LBMF1608T100K
5S-LBMF1608T100K
LBMF1608T100K
FIXED IND 10UH 80MA 360 MOHM SMD
Product Description
| Series: | LB |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 80mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 360 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 32MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,2.52MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)" |