LBM2016T2R2J
5S-LBM2016T2R2J
LBM2016T2R2J
FIXED IND 2.2UH 340MA 540 MOHM
Product Description
Series:LB
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):340mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:540 mOhm
Frequency - Self Resonant:30 @ 7.96MHz
Operating Temperature:75MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,7.96MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.071"" (1.80mm)"